E C H I P A       M A N A G E R I A L A :

INSPECTOR SEF AL INSPECTORATULUI DE JANDARMI JUDETEAN "PINTEA VITEAZUL" MARAMURES

some text











Locotenent Colonel FLORISTEANU PETRU MARCEL

Curriculum Vitae
- Data şi locul naşterii: 14.07.1976, localitatea Dolhasca, judeţul Suceava . copii: 3.


EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
- 12.08.2014 - prezent – Inspector şef al I.J.J. Maramureş
- 09.05.2014 - 11.08.2014 – Împuternicit inspector şef al I.J.J. Maramureş
- 15.07.2006 - 08.05.2014 – Comandant Detaşament 1 Mobil la I.J.J. Iaşi
- 05.11.2011 - 25.05.2012 – Misiune internaţională în cadrul N.T.M.- Afganistan
- 01.05.2005 – 15.07.2006 – Comandant pluton acţiuni speciale în cadrul Detaşamentului 1 Mobil al I.J.J. Iaşi
- 01.07.2003-01.05.2005 - Comandant pluton în cadrul Detaşamentului 2 Mobil al I.J.J. Iaşi
- 01.04.2002-01.07.2003 - Comandant pluton în cadrul Companiei pază instanţe şi bănci la U.M. 0908 Iaşi
- 16.10.2000-01.04.2002 - Comandant pluton instrucţie în cadrul Detaşamentului Mobil la U.M. 0908 Iaşi
- 16.08.2000 -16.10.2000 - Comandant pluton în cadrul Detaşamentului Mobil la U.M. 0903 Bacău

EDUCAŢIE ŞI FORMARE:
- 2002-2003 – studii postuniversitare la Academia de Poliţie ,,Alexandru I. Cuza,, Bucureşti, specializarea relaţii internaţionale
- 1996-2000 – Academia de Poliţie ,,Alexandru I. Cuza,, arma jandarmi, absolvită cu diplomă de licenţă în ştiinţe juridice şi gradul de sublocotenent
- 1995-1997 – Universitatea ,,Ştefan cel Mare’’ Suceava - anul I-II la Facultatea de Istorie-Muzeologie
- 1990-1994 – Liceul Teoretic din com. Dolhasca, jud. Suceava absolvit cu diplomă de bacalaureat
- 1982-1990 – Şcoala Generală din com. Dolhasca, jud. Suceava

ALTE CURSURI ABSOLVITE:
- Martie – aprilie 2011 - curs de pregătire de bază pentru misiuni internaţionale
- Noiembrie 2008 – Diplomă de aprofundare a limbii franceze
- 01.09.2008 – 19.12.2008 – Curs Superior Internaţional de Stat Major organizat la Şcoala de Aplicaţie Pentru Ofiţeri Jandarmi - Bucureşti care a cuprins un stagiu de pregătire în cadrul Jandarmeriei Naţionale Franceze (16 - 29.11.2008)
- 03.12.2007 – 24.03.2008 – stagiu de pregătire în cadrul B.S.I.J. în vederea desfăşurării de misiuni internaţionale în Kosovo
- Februarie 2007 – curs de management de nivel mediu la Poliţia Municipiului Fălticeni organizat în cooperare cu poliţia spaniolă
- 04.04 – 14.04.2006 – curs de carieră comandant de detaşament în cadrul Şcolii de Aplicaţie pentru Ofiţeri Jandarmi Bucureşti
- 05.09.2005 – 30.09.2005 – curs de perfecţionare în tehnici de intervenţie antiteroristă în calitate de traducător şi instructor , absolvit cu diplomă de monitor intervenţie antiteroristă
- 26.08.2004 – 23.10.2004 – stagiu de pregătire în tehnici de intervenţie antiteroristă şi de protecţie a autorităţii în cadrul Grupării de Securitate şi Intervenţie a Jandarmeriei Naţionale Franceze (G.S.I.G.N.)
- 17 – 21.05.2004 – curs de formare în menţinerea ordinii şi lupta contra violenţei urbane la sediul I.P.J. Suceava cu specialişti din cadrul Companiilor Republicane de Securitate din Franţa

LIMBI STRĂINE CUNOSCUTE:
- Franceză - citit, scris, vorbit la nivel excelent
- Engleză - citit, scris, vorbit la nivel bine
- Rusă - citit, scris, vorbit la nivel bine

PRIM ADJUNCT AL INSPECTOR SEF

some text


















Locotenent Colonel HAIDUC MIHAI DAN


Curriculum Vitae

- Data nasterii: 02.05.1977, BAIA MARE, judetul MARAMURES Starea civila: Căsătorit, 1 copil


EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
- 03.10.2014:Prim-adjunct al inspectorului sef al Inspectoratului de Jandarmi Judetean Maramureş
- 01.01.2010:Ofiter specialist I (Juridic) - BAIA MARE
- 01.04.2007:Ofiter specialist I (REGLEMENTARI JURIDICE SI CONTECIOS)
- 01.01.2007:Ofiter principal I (INFORMARE SI RELATII PUBLICE)
- 01.04.2006:Ofiter specialist II (Secretariat, documente clasificate, arhivă)
- 01.05.2005:Inspectoratul de Jandarmi Judetean Maramures Ofiter principal I (Criminalistic)
- 15.02.2004:Ofiter principal I (Cercetarea infractiunilor)
- 01.07.2003:Ofiter specialist II (Cercetarea infractiunilor)
- 01.12.2001:CJT Cluj Napoca -Comandamentul de Jandarmi Judetean Maramures - Comandant de pluton
- 09.07.1999:CJT Cluj Napoca -Comandamentul de Jandarmi Judetean Satu-Mare - comandant de pluton

EDUCAŢIE ŞI FORMARE:
- 2011, Managementul afacerilor,management
- 2000, Criminologie,criminologie
- 1999, Academia de Politie, Facultatea de drept, profil jandarmi, cu examen de diplomă
- 1995, Liceul militar Constantin Brincoveanu Ploiesti, cu examen de diplomă

ALTE CURSURI ABSOLVITE:
- 2013, Curs de formare de mediatori
- 2008, Curs de schimbare a specialitatii - ofiteri juridic
- 2003, Cursul initiere specialitatea limba germana

ADJUNCT AL INSPECTOR SEF

some text









Locotenent Colonel TALPASAN IOAN


Curriculum Vitae

- Data şi locul naşterii: 01.02.1974, localitatea Baia Mare, jud. Maramures. Starea civilă/copii: Căsătorit, are 2 copii.


EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
- 01.12.2009- şi în prezent - Adjunct al Inspectorului Şef la I.J.J. Maramureş
- 01.06.2006- 01.12.2009 - Şef serviciu I - Serviciul Resurse Umane şi Pregătire.
- 01.12.2005- 01.06.2006 - Şef serviciu I Suport Logistic la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 01.05.2005- 01.12.2005 - Ofiţer specialist II (intendenţă) la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 01. 07 2003- 01.05.2005 - Ofiţer specialist II (intendenţă) la Comandamentul de Jandarmi Teritorial ,,Someşul” Cluj Napoca, Comandamentul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 01.08.2002- 01.07.2003 - ofiţer principal II (A.G.Ch.) la Comandamentul de Jandarmi Teritorial ,,Someşul” Cluj Napoca, Comandamentul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 15.08.2000- 01.08.2002- ofiţer I (A.G.Ch.) la Comandamentul de Jandarmi Teritorial „Someşul” Cluj Napoca, Comandamentul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 01.08 2000- 15.08 2000 - ofiţer II (A.G.Ch.) la Comandamentul de Jandarmi Teritorial „Someşul” Cluj Napoca, Comandamentul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 25.09.1998- 01.08.2000 - comandant de pluton la Comandamentul de Jandarmi Teritorial „Someşul” Cluj Napoca, Comandamentul de Jandarmi Judeţean Maramureş;
- 01.02.1998- 25.09.1998 – comandant pluton la Batalionul 32 jandarmi Baia Mare;
- 12.07 1997- 01.02.1998 - comandant de pluton I la Batalionul 32 jandarmi Baia Mare;

EDUCAŢIE ŞI FORMARE:
- 2009, Curs postuniversitar - Master - Management organizatoric si al resurselor umane
- 2007, Facultatea Management din cadrul Universităţii de Nord Baia Mare
- 2001, Curs postuniversitar, specialitatea drept civil şi comercial
- 1997, Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti Facultatea de Drept, profil jandarmi
- 1992, Grup Şcolar "Gheorghe Lazar" Baia Mare